Haber

Malatya’da kapalı yol yok

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, kar yağışının ardından Malatya genelinde 530 mahalle yolunun kapatıldığını ancak Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü yoğun çalışma sonucunda Şubat Cuma günü saat 12:00 itibariyle tüm yolların açıldığını belirtti. 3 ve kapalı yol yoktu.

Cemal Noğay, “Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için mahallemizde 500 araç ve iş makinesi ile 1300 çalışan, 718 çalışan karla çalışmaya başladı. Yağış sonrası ilk etapta 530 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Ancak ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucunda kapanan yolların büyük bir kısmı 3 Şubat Cuma günü sabah saatlerine kadar açıldı ve geriye sadece 72 mahalle yolu kaldı.

Akçadağ’da 6, Arapgir’de 8, Battalgazi’de 3, Darende’de 13, Doğanyol’da 4, Hekimhan’da 8, Kale’de 2, Kuluncak’ta 5, Pütürge’de 11 olmak üzere ekiplerimizin çalışmaları ile gün içerisinde kapalı olan ekiplerimizin çalışmaları. Yazıhan’da 10, Yeşilyurt’ta 2 olmak üzere toplam 72 mahalle yolu açıldı. Dolayısıyla şu anda kapalı bir yolumuz yok. Ancak yollarımızda özellikle kırsal kesimin yüksek kesimlerinde tipi nedeniyle zaman zaman kapanmalar oluyor ve bu yollar ekiplerimizin anında müdahalesi ile tekrar açılıyor.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin Meteoroloji ile koordineli çalışması nedeniyle hafta sonu il genelinde kar yağışı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu