Haber

Kılıçdaroğlu İstanbul’da: Değişime hazır mısınız?

Millet İttifakı başkanları, 14 Mayıs seçimlerine 8 gün kala İstanbul Maltepe’de düzenlenen mitingde bir araya geldi.

mitinge Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra diğer ittifak ortağı parti liderleri Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu, Gültekin Uysal ile Cumhurbaşkanı yardımcı adayları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da katıldı.

Saat 17.30’da başlayan ralli öncesi Maltepe miting alanı doldu. Mitinge gelenler, polisin güvenlik noktalarında yaptığı kontrollerin ardından bölgeye götürüldü.

KARAMOLLAOĞLU: 15 MAYIS YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGIÇ OLACAK

Mitingde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İstanbul’dan selamlar sevgili kardeşlerim. Ortaya koyduğunuz resimden 14 Mayıs’ta Millet İttifakı’na mührü vereceğinizin işaretini görüyorum inşallah. 15 Mayıs yeni bir dönemin başlangıcıdır ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı tescillenecektir.

“Sorunlarınızı biliyoruz, son bir buçuk yılda bunlara derman olacak proje ve ilkeler hazırladık. Biz sadece söz vermiyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Devletin derdine düşmeyi ilke ediniyorlar. her mağdur kişinin kederi.”

Karamollaoğlu, “Adalet başta olmak üzere her konuyu ele alacağız. Sektörde mutlaka devrim yapacağız.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

SLOW: BU KALABALIKLAR DEĞİŞİMİ DUYURUYOR

Temel Karamollaoğlu’nun ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı adayı Mansur Yavaş bir konuşma yaptı.

“Bu kalabalıklar bir şeyler söylüyor, inşallah 14 Mayıs’ta değişim haberini verirler” diyen Yavaş, hükümetin sorunların tartışılmasını istemediğini sözlerine ekledi.

Tüm kesimleri kucaklayacaklarını ifade eden Yavaş, “Seçime gidiyoruz ama nasıl bir seçim anlamıyoruz. Devletin tankları tüfekleri gösteriyor, gemileri gösteriyor. Bir seçim yapıp yapmadığımız da belli değil. seçim mi savaşa hazırlık mı.Ekrem’in ikinci seçiminde İstanbul düşerse, Mekke düşerse, Kudüs düşerse büyük ‘İsrail kurulur’ dediler. İstanbul düştü ama her şey çok hoştu. Bu seçimde de gerçeklerin konuşulmasını istemiyorlar. Korkuyorlar, hesap vermekten korkuyorlar. 14 Mayıs’tan sonra hukukun üstünlüğü hakim olacak ve hukuk herkes için eşit işleyecektir.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

İMAMOĞLU: BİR DAHA CESUR OLAMAYACAK ŞEKİLDE BU KARARI VERENLERE SELAMLAR OLSUN

Daha sonra ittifakın bir diğer başkan yardımcısı adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sahneye çıktı.

İmamoğlu, “İstanbul mitingleri Türkiye’nin tarihini değiştirdi, değiştirmeye de devam edecek. Tarihi bir buluşma yaşıyoruz. Bu süper tablo Türkiye’nin değiştiğini gösteriyor. Hemşehrilerim ortada kalsın, biz kazanacağız.”

“Bugün Türkiye tarihinin unutulmaz 6 Mayıslarından birini yaşıyoruz. 4 yıl önce 6 Mayıs 2019’da bir yargı darbesiyle karşılaştık” diyen İmamoğlu, kazandığı yerel seçimin YSK tarafından iptal edildiğini hatırlattı.

İmamoğlu, mitinge katılanları yuhalaması üzerine, “Ben genelde yuhalama diyorum ama bu kararı alana yuh kardeşim. Demokrasi tarihini böylesine karalayanları yuhalayalım ki kimse cüret etmesin. İstanbulluların iradesini beğenmeyenler seçimi iptal ettirdiler.Sonra millet böyle bir demokrasiyle onlara bir tokat attı.Yere attı yok etti.Bu kararı alanlara başka bir şey öğrettik, nasıl olur? Oyları tek tek saymaya… 14 Mayıs’ta milyonlarca oy farkını onlara saydırmaya hazır mıyız?” dedi.

‘SEÇİMİ İKİNCİ NESİLE BIRAKMAYIN, HER TÜRLÜ RAKAMAYI ÇEKİYORLAR’

Liyakatin değerli olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Bir avuç insanın torpillenen hayatı son bulacaktır. Mülakat çöp, liyakat ülkenin gündeminde. Bu şekilde halkın elinde olacaktır” dedi.

Seçimin ikinci tipe bırakılmamasını dileyen Ekrem İmamoğlu, “ Her şeye rağmen hesabını vereceğiz ama ikinci tura da bu işin peşini bırakma. Her türlü hileyi yaparlar. Bu onların doğasında var. Bunun cevabı 31 Mart seçimleridir. Dövize ve ekonomiye her türlü zararı getirirler. Kötü şeyler yapıyorlar ve sonra suçu bize yüklüyorlar. Dolayısıyla bu işi birinci turda bitirmek mecburidir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte sahne aldı.

BABACAN: Türkiye BİRDEN BÜYÜK

İmamoğlu’nun ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan mitinge katılanlara hitap etti.

Babacan, “Herkes Türkiye’yi izliyor. Türkiye’de demokrasi kazanacak, tüm dünyada demokratlar umut edecek. Sağcı, solcu, Sünni Alevi, Türk-Kürt demeden hep birlikte daha fazla demokrasi mi diyeceğiz? Hepimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı mı seçeceğiz?” söz konusu.

“Ey İstanbul, İstanbul 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti oldu mu? Bunu tek haneli enflasyonla ve Avrupa Birliği standartlarına ulaşmak için yaptığımız reformlarla başardık. Şimdi ülkeyi getirdikleri duruma bir bakın, diyen Babacan, Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybettiğine dikkat çekti. .

Babacan, “Şu enflasyon var, enflasyon tam bir baş belası. Ülkede neredeyse devlet kurumu kalmadı. Şu anda bu ülkenin bir ekonomi politikası yok. Cahillik sıkıntısı yok. Devlet kadroları oyuncak oldu. 6 ayda bu kriz ortamını bitireceğiz. Birlikte, birlikte kazanacağız. Türkiye birden büyüktür” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan

UYSAL: SADECE 20 YILLIK BİR GÜÇ DÖNEMİNİ DEĞİL BİR DÖNEMİ KAPATIYORUZ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal yaptığı konuşmada, “Tarihi bir yol ayrımına birlikte ilerliyoruz. 14 Mayıs 2023, milletin kaderine yeniden hükmedeceği bir gün olacaktır. Yeter artık bunlara karşı diyeceğiz.” Bu ülkenin kaynaklarını 85 milyona değil, bir avuç insana bağışlayanlar.”

Uysal, “Sadece 20 yıllık bir iktidar dönemini değil, bir buçuk asırdır sürdürdüğümüz değişim çizgisinde bir dönemi kapatıyoruz. Cumhuriyet kaybetmeye başlarsa, bunu hep birlikte içselleştirip kazanca çevireceğiz.”

“Bugün milyonlarca insanımız sefalet içindeyse sorumluluk yönetenlerindir. Geçenlerde TÜRK-İŞ yoksulluk ve açlığın sınırını açıkladı. Açlığın sonu 10 bin 135 lira. TÜRK-İŞ sonunu açıklıyor” aç ama tokluğun sonunu bu ülkenin kaynaklarını kendine israf zannedenlere anlatamayız.Bu ülkenin imkanları herkese yetiyor.Yeter.En alt gelir grubu ile en yüksek gelir grubunun ortası arasındaki fark açsa 8 kat arttı, ülkeyi yönetenler önlerine şapka çıkarıp düşünecekler.Ülkenin kaynaklarını talan ettiler, haram saltanat kurdular.Türkiye’ye umut vaat ediyoruz.”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal

DAVUTOĞLU’DAN BINALİ YILDIRIM’A: HAYATINI BİL

Gültekin Uysal’ın ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “14 Mayıs siyasi darbe girişimidir” sözlerini hatırlatan Davutoğlu, “İstanbul anlayana öğretmendir, anlayana ders verir. İstanbullular bugün milli irade dersi veriyor. İstanbul, seçimlere siyasi darbe diyen bir bakana, toplumu bölen, kardeşi kardeşe düşüren bir söylem kullananlara milli irade dersi veriyor.”

Hükümetin tarım ve hayvancılık politikalarını eleştiren Davutoğlu, “Yalnız geçen yıl 1 milyon büyükbaş, 1 milyon 300 bin küçükbaş hayvan kaybettik. Neden pahalı et yiyorsunuz biliyor musunuz? Hayvanları öldürdükleri için, mücadele eden onlar olduğu için. toprakla birlikte” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın “Bu seçim işgalcilere karşı bir bağımsızlık mücadelesi seçimidir” açıklamasına tepki gösteren Davutoğlu, “Girdiği her seçimi kaybedip başbakanlığı gasp eden bir adam var. bizi yabancı işgalcilerle bir arada tutuyor.Sınırlarınızı bilin!Millet İttifakı hem işgalcilere hem de toprağı işgal eden rantiyelere karşı kurulmuştur.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

AKŞENER: ADAMLA BENİMLE DAVAŞACAKSINIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, torunuyla birlikte sahneye çıkarak mitinge katılanları selamladı.

“Başbakan Akşener” sloganları üzerine Akşener, “Böyle Başbakan demek yetmez. Oylarınızı istiyorum. Kemal’e bir oy, Meral’e bir oy. Burada CHP de İYİ Parti de. Partide seçim var. Beraber kazanırız. Ortada bir sorunumuz yok. Ama sizden küçük bir ricam var. Her CHP ailesinden bir oy istiyorum. Ama biz İYİ Partililerin hepsi çok çalışacak ve oradaki tüm oylarımızı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyunu için kullanacağız” dedi.

Muhalefetin üslubuna tepki gösteren Akşener, “Hayatımda ilk defa böyle rezil bir seçime gidiyoruz. Hakaretlerin, küfürlerin, iftiraların ve tehditlerin havada uçuştuğu bir seçim. milletine işgalci diyen, Türk milletine darbeci diyen bir dil. Tüm psikiyatrları bu kardeşleri tedavi etmeye davet ediyoruz.” Gerçekten yaptım. Artık gerçekten bir suç ehliyetleri yok” dedi.

Ali Yeşildağ’ın Antalya Havalimanı’ndaki yolsuzluk iddialarını aktaran Akşener, “Bir şirket 5 milyar dolar veriyor, o şirketin dosyasından evrak çalınıyor, 3 milyar dolar yakına veriliyor, 1 milyar dolar yakına veriliyor. 1 milyar doları Recep Bey almış diyor Recep bey video hazır bize küfür edeceğine sor bakalım 1 milyar dolar kimin cebine gitti Ali Yeşildağ’ın tezine göre gitti cebin, bu senin paran” dedi.

‘Hırsız Tayyip’ sloganı atılınca Akşener, “Bak bu kadarını söylüyorsun. Adam çıkıp ‘Bu hanımın, bu hanımın dokunulmazlığı yok, bu günler daha iyi hanımefendi’ diyecek. verilmiş.

“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı üzerine Akşener, “Adam bundan dolayı uyuz oldu. Kesin uyuz oldu. ‘Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ dediniz, can sıkıcı. dedi.

Yolsuzluğun durmasının seçmenin elinde olduğunu belirten Akşener, “Dürüstlüğüne hepimizin kefil olduğu Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçeceksiniz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve torunu Pars Akşener

KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ BURADAN SÜRECEĞİZ

Akşener’in ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu sahne alarak katılanları selamladı.

“Değişime hazır mısınız?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Size söz veriyorum ki bu ülkede hiçbir çocuk aç yatmayacak, hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğalgazı kesilmeyecek. Bu ülkeyi cennet gibi yapacağız. birlikte barış içinde yaşayacağız. 85 milyon kişinin başkanı olacağım.” Ayrım gözetmeden söz veriyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle oldu:

BU ÜLKEYİ CENNETTE YAPACAĞIZ: Ben de seninle konuşuyorum. Bu ülkede hiçbir çocuk aç yatmayacak. Bu ülkede hiçbir fakir ailenin elektriği, hiçbir fakir ailenin suyu, hiçbir fakir ailenin doğalgazı kesilmeyecek. Bu ülkeyi cennete çevireceğiz ve hep birlikte barış içinde yaşayacağız. Bundan emin olmanı istiyorum. 85 milyonun başkanı olacağım. Hiçbir ayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, kimsenin kimliğini, inancını, yaşam tarzını sorgulamadan 85 milyon insanın Cumhurbaşkanı olacağım. Ben de 85 milyon insana hak ve adaletle hizmet edeceğimin sözünü veriyorum.

OTORİTER BİR YÖNETİMİ DEMOKRATİK YÖNTEMLERLE DEĞİŞTİRECEKSİNİZ: Ülkeye barışı getirmemiz gerekiyor. Çok kamp yaptılar. Komşumuzun kimliğini sorgulanır hale getirdiler. İnsanlara inançlarını sorgulattılar. Türkiye’yi buradan çıkaracağız. Bunun için en büyük güç sizsiniz. Seninle yola çıkacağız. Ve çocuklar, burada mısınız? 800 bini aşkın genç ilk kez İstanbul’a giderek sandıkta oy kullanacak. Ve otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceksiniz; Sadece siyasi tarihimize değil, dünya siyasi tarihine de değerli bir hediye bırakacaksınız. Bu şeref sana yeter.

VE BU ÜLKEYE SÖZÜM; BAHAYI GETİRECEĞİM: Türkiye’de birlikte hareket ettiğimizde çözülemeyecek sorun yoktur. Tüm sorunlar çözülebilir. Az önce Genel Liderlerimizi dinlediniz. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarımızı dinlediniz. Beraber yola çıktık, beraber yola çıktık. Ortak akılla yola çıktık ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bir kişiye teslim etmeyeceğiz, bir kişinin iki ağzından çıkan bir sözü kimse kabul etmeyecektir. Birlikte ve birlikte yöneteceğiz. Akılla yöneteceğiz, bilgiyle yöneteceğiz, bilgiyle yöneteceğiz, ahlakla yöneteceğiz, erdemle yöneteceğiz, ayrım yapmayacağız. Ve sözüm bu ülkeye; Baharı getireceğim, bu ülkeye barış getireceğim, göreceksiniz. Herkesi kucaklayacağız, herkesi. Kimseye zarar vermeyeceğiz.

HER YERDE VE HER MEDYADA ADALETİ SAVUNMAK ZORUNDAYIZ: ‘KHK’lılara bahar gelecek mi, hadi’. Evet, hadi bahar gelecek merak etmeyin. Bu kardeşiniz Adalet Yürüyüşü’nden sonra bu meydana geldi. Adalet Yürüyüşü’nü yaptım. Adalet devletin temelidir. Devletin dini adalettir. Her yerde ve her ortamda adaleti savunmak zorundayız. Sadi der ki: “Adalete susamış insanın susuzluğunu gidermeye dünyanın bütün ırmakları yetmez.” Hepimiz adalete susadık, hepimiz adalet istiyoruz. Adalet sadece mahkeme salonlarında olmaz. Bir çocuk aç yatıyorsa, 85 milyonumuz aç. Bir çocuk soğuktaysa 85 milyonumuz da soğukta demektir. Onun için Türkiye’yi yeniden gün yüzüne çıkaracağız, hep birlikte ve birlikte. En büyük gücümüz sizsiniz ve kendinize olan inancınız.

BAŞKAN KOLTUĞUNA OTURDUĞUMDA YERİMİZ ÇANKAYA OLACAK: Türkiye’nin bütün sorunları çözülebilir. Saray tutkum yok, 6 başkanın da saray tutkusu aynı değil. senin gibi yaşıyorum Senin gibi mütevazı bir hayatım var. Senin gibi yaşamaktan onur duyuyorum. Saraya gitmeyeceğiz inşaAllah sizlerin oyunu ile Cumhurbaşkanlığı’na oturduğumda yerimiz Gazi Mustafa Kemal’in mütevazi mekanı Çankaya olacaktır. Bir şey daha. Söz verdim en geç iki yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi, Afgan kardeşlerimizi ülkelerine uğurlayacağım. ‘Staj ve çıraklık’. Merak etmeyin çok iyi biliyorum ve çözeceğim. Çalıştın kazandın prim vermediler. Sana borç alma fırsatı getireceğim, merak etme. Bakın her hakkı teslim edeceğim, her kanunu uygulayacağız. Asla ve asla kimsenin tarafını tutmayacağız.

BAŞKAN OLMAMI İSTEMEYEN İKİ BÖLÜM VAR : Başkan olmamı istemeyen iki grup var. Onları tanımanı istiyorum. Birincisi beş kişilik çeteler. Beş kişilik çete istemiyorlar. Yuhalama, sandığa git ve oy kullan. senden bunu bekliyorum En kolayı sandığa gitmek. Ama bir arkadaşını sandığa götürmek. Bilhassa bir önceki seçimde AK Parti’ye, MHP’ye ya da Cumhur İttifakı’ndan birine oy vermiş birini ikna edeceksiniz, birlikte sandığa götüreceksiniz, oy kullanacaklar. O zaman, her birey görevini yerine getirmiş olacak. Bunun için kelime istiyorum. benim kelimem? Yüz binlerce kişinin sözlerini duyduk. Yüzbinlerce kelime aldım. ben de biliyorum Beş kişilik çetelerin yurt dışına kaçırdıkları parayı biliyorum. Onları nereye götürdüklerini biliyorum. Amerika’da Manhattan’da gökdelenler inşa ettiğinizi biliyorum. Muhammed Ali Clay’in çiftliğini nasıl satın aldıklarını biliyorum.

NE YEDİKLERİNİ BİLİYORUM: Londra’da paralarını nereye yatırdıklarını biliyorum. Ancak hepsini son kuruşuna kadar indirip bu millete vereceğim. 418 milyar doları gasp ettiler. Meral Hanım az önce tek işlemden nasıl 1 milyar çekildiğini anlattı. Hepsini getireceğim, 418 milyar dolar, kuruş kuruşa ve sana vereceğim, bu insanlara vereceğim. Tekrar koyayım dedim; Ben kul hakkı yemem, insan hakkı yedirmem. Bakın milletin hakkını yemeyeceğiz desinler mi? Söylemezler, söyleyemezler. Ne yediklerini biliyorum. Kul hakkını yiyenin burnundan fitil getiririm. Kimse endişelenmesin.

İLAÇ BARONLARINA HİÇ BİR ŞEY SÖYLEYEMEZLER: O; Beni istemeyen ikinci bir grup var. Uyuşturucu baronları… Yemin ederim, uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım. Uyuşturucu baronlarına da bir şey söyleyemezler. Neredeyse kucaklaşıyorlar. Ama bu ülkenin menfaati için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu ülkeyi gün ışığına çıkaracağız. Birlikte, bunu gerçekleştireceğiz. Bundan emin olmanı istiyorum.

ASLA AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ: son söz; çünkü çok bekledin. Ekrem Önderimizin mitingleri bitirirken söylediği bir söz var, güzel bir cümle var, izin verirseniz bu mitingi bitirelim. Her şey çok hoş olacak. Bütün sorunları biliyorum, emin ol. Tüm meseleleri çözmeye yemin ettim, emin ol. Ben de arkadaşlarımla birlikte bu ülkeye baharı, barışı getireceğiz. Bu topraklarda kim yaşarsa yaşasın herkesin derdiyle ilgileneceğiz. Asla ayrımcılık yapmayacağız. O yüzden bu konuda bir şey söylemeyeceğiz ve 85 milyonu kucaklayacağız. Ve size sözüm, 85 milyonun başkanı olacağım. 85 milyona hizmet edeceğim. Hiçbir ayrım yapmayacağım ve herkesi kucaklayacağım. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler